confessions

sunset

1. nesil Yazar - bu yazar bu işi kaptı - Yazar

  1. toplam entry 320
  2. takipçi 3
  3. puan 6192

bir demet tiyatro

sunset
Çıtır ailesi ve etrafında bulunan çevre halkının birarada yaşadıkları gösterim.
İlk başlarda bir bölümlük bir gösteri sunmuşlar, epey de tutmuş biz bunu dizi yapalım demişler. Çok da güzel olmuş.
Mükremin çıtır, lütfiye çıtır anne ve baba ayrıca asuman en bilindik karakterler arasındadırlar.
Yan rollerde de sonradan dahil olan saldıray abi, tırbüşon, oduncu numan ve karısı oynamaktadır.
Gündem içerikli göndermeler yapıp, hem güldürüp hem de düşündüren dönemsel olayları izleyiciye sunan güzel bir komedi.
Bildiğim kadarıyla bkm (beşiktaş kültür merkezi) odaklıdır.
Bir sürü güzel sözleri de barındırmakta. Akla gelebilecek bir sürü sözler var birkaç tanesini hızlıca bırakalım, kelimesi kelimesine aynı olmayabilir.
Üstündekileri çıkar ne dediğin anlaşılmıyor.
Asuman hani sen şu an vapurun güvertesinden denize bakıyorsun ya, aldırma bizim sevdamız ondan da büyük.

Bir ara izleyeyim deyip başlamıştım, 30. Bölümlerde bırakmışım, devam etmemişim. Kaldığım yerden izlemeye devam edebilirim. İyi oldu bu başlığı sol framede görmek. Dizi bölümleri yaklaşık 45-50 dakika civarlarında. Zaman su gibi akıp geçiyor. İlk sezonlarda dizi müziği harikaydı. Daha sonra da bilindik ana tema müziğine geçmişlerdi.
Unuttum çok çok önemli karakterleri unuttum şu an aklıma geldi. Dombik bakkal (rahmetli gürdal tosun), laz bakkal, dedikoducu bir kadın, suzan kardeşler, erdal tosun (rahmetli) bu karakterler de on numaradır. Bir de fadıl fıdıllıoğlu gibi uç karakteri unutmak da olmaz. Ah o cebinden çıkardığın antenli cep telefonun yok mu seni hınzır seni!
Ve fadılın beyin olarak gördüğü, sayıp sevdiği çok yetkili bir abimiz var o da sayın cumhur abimiz. Hiçbirimizin görmediği fakat, orada olduğunu bildiğimiz ve hiçbir halta yaramayan cumhur abimiz. Hahaha. Buram buram nostalji kokuyor ortalık.
Ah ah..
Edit: dombik bakkal değildi ya tombik bakkaldı o.
Edit: feriştah da var.. yaşlandık artık edit büdütle uğraşalım bakalım.

Oldboy

sunset
yok artık daha neler dedirten aşırı hoş filmlerden bir tanesidir.Oldieboi, her olay içinde bir gariplik yatar, bir intikam uğruna bir insanın başına neler gelebilir gibi bin bir türlü olayın olduğu film gibi film.

sol ayağım

sunset
my left foot. Çok da güzel bir filmdir. 1989 yılı yapımı, Daniel Day-Lewis'in en iyi erkek oyuncu ödülünü aldığı bir film. Daniel day-lewis'in totalde 3 oscar en iyi erkek oyuncu ödülü var.
doğuştan beyin felçli doğduğu için sadece sol ayağını kullanabilen irlandalı yazar christy brown'un aynı adı taşıyan kitabından uyarlanmış gerçek bir yaşam öyküsüdür.

izmir

sunset
Doğup büyüdüğüm yerim yurdum. Her hâliyle kendisini cezbeden bir il. Nereye gidersem gideyim, bir an evvel evime yurduma dönmek için sabırsızlanırım.

Roma

sunset
İtalya'nın başkenti.2018 yapımı netflix filmi.Kadın dayanışmasının ön planda olduğu, dönemsel savaşın (sağ-sol çatışmaları), insanın kendini arayışının konu edinildiği film. Siyah beyaz film olmasının yanı sıra, çok da güzel bir film afişine sahiptir.

basit konular yüzünden eksi almak

sunset
İstersen boydan boya eksile, benim için bir önemi yok. Sadece fazla işsizsin. Bu kadar gereksiz olan senin için de entry giriyorum. Koca bir alkışı hak ettin. Eksilemediğin girdilerim kaldı, onları da bir ara eksile de keyfin yerine gelsin. Hahahaha loser.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol