confessions

meyalmesrukeder

1. nesil Admin - buralar bizim mekan - Admin -

  1. toplam entry 939
  2. takipçi 5
  3. puan 11378

kitap okurken not almak

meyalmesrukeder
Benim için Kitabın içeriğine ve ne için okuduğuma göre değişen durum. Aşırı keyif aldığım ve kendime bir şeyler çıkarmak istediğim bir kitapsa tek gözüm kapalı ve uyumak üzereyken bile başucumdaki kalemle iki satır çiziktiririm. Derslere yönelik, tahlil etmek ya da ödev hazırlamak için okuyorsam kenarlara not almak zaten göklerden gelen bir karar, yukarlardan gelen bir emir.. Sadece düşüncelerimi berraklaştırmak, sakinleşmek için okuyorsam çok da şe'yapmam.

Ama genel itibariyle not almasıyla, kafa yormasıyla, dönüp dönüp bakmasıyla baya keyifli bi' eylemdir. hatta ben yıllar önce daha çok edebiyatyapar biriyken kitaplarda altını çizdiğim yerleri ve not aldığım şeyleri ayrıca defterlere falan geçirirdim. Şimdi arada dönüp bakınca, o cümleleri okumak hala aynı hissi şuracığıma bırakıveriyor.

sanat tarihi

meyalmesrukeder
Okuldayken kendi dersimde canım sıkıldıkça manitin yanına kaçtığım ders. Zırt pırt gittiğim için dersle ilgili o kadar alakasız şeyler aklımda kalmış ki bazen sağda solda görünce kendime "ben bunu biliyorum, lan ben bunu neden biliyorum" diyorum. Hatta sınıftakilerin cevap veremediği şeylere atlayıp hocadan "sen bu sınıfta değilsin ama neyse" tribi yemişliğim var.
1
kronikmuhalif kronikmuhalif
derse gelip en arkada benimle puding yediğin gerçeği var. kadın az sabırlı değil,,, umarım seneye tekrar alabilirim o dersi :d

acı gerçekler

meyalmesrukeder
Ne söylersen söyle ne kadar bağırırsan bağır, karşıdakinin duymak istediği kadar varsın. Haklı ya da haksız oluşunun iplerini çoktan onun eline vermişsindir çünkü, o seni dinlemek istediği kadar haklısındır artık. O kabul ettiği kadar doğrusundur. Bunu düzeltmenin yolu ise yok. Bu yıkık dökük ve feryat figan kavgalardan sonra geriye kalan sadece, susmaktan başka çare olmadığını bilmenin yükü.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol