confessions

feyadriel

1. nesil kronik muhalifin yancısı - bu yazar bu işi kaptı - kronik muhalifin yancısı -

  1. toplam entry 766
  2. takipçi 2
  3. puan 6762

kürkçü dükkanı

feyadriel
atasözünden alınmış kelime grubu.
evet dönüp dolaşıp geliyorum sözlüğe. buraya deli gibi yazdığımı hatırlıyorum. çok tatlı bir etkileşim vardı. şimdi arada bir girdiğimde minikten hüzünlü oluyorum. özlüyorum o hoş etkileşimi. samimi olduğum insanları. ettiğim sohbetleri. evet biliyorum böyle bahsedince veda şeysi gibi oldu ama nope. sadece hayalet gibi olsak da, olsam da buralarda arada bir olduğumuzu bilmek hoşuma gidiyor.
oradaysanız hafiften ses ediniz.

sevgi neden bu kadar can yakıyor sorunsalı

feyadriel
elimde olsaydı sevgi duygusunu atardım benliğimden.
nasıl oluyor ben anlamıyorum. yaşanılan çoğu acı, hüzün, hayal kırıklığı sevginin tezahürü. sevme eylemi, sevilme arzusu bir insanın benliğinden kendisini kopartacak kadar mühim mi hakikaten? e bu kadar elzemse neden hüzün kaplıyor her bir yanı bunun cevabını da verebilmiş değilim kendime.
birisini seviyorsun. ve hatta delilik edelim, aşıksın birisine. deli divane olmuşsun gözünü açıyorsun aklında o, yürürken, çalışırken, konuşurken, okurken, sıçarken falan falan. hayaller kuruyorsun e haliyle. eyleme geçtiğinde beklediğin sonuçla karşılaşamadığını varsay. işte o an tüm film kopuyor. hayat senin için ışıl ışılken ölü bir solgunluk kaplıyor her yanını. ne gerek vardı bu kadar hüsrana?
bir süre sonra acaba gerçekten hepimiz içten içe acı çekmeye meraklı mazoşistler miyiz de birisini sevip hayaller kuruyoruz? aklımızdan zorumuz olmalı.

yeniden yazmaya başlamak

feyadriel
yazan bir insan için yazma eylemi bırakılabilecek ve acaba tekrar başlanabilecek bir şey midir? içinde kurduğu cümleleri herhangi bir düzleme bile aktarmaya yorgun düşmüş insan yazmayı bırakmış mı sayılmalı?
günlüklerinin bile yüzünü açmaya erinir hale gelmek bir salmışlık hali midir yoksa kişinin kendisine bile artık tahammülünün kalmadığının göstergesi midir bilemem.

2020

feyadriel
yıl.
bu yıl hakkında her bireyin diyebileceği türlü türlü şeyler vardır. çoğunun iyi şeyler olduğunu da düşünmüyorum. ama ne hızlı geçti be. bitiyo ha.

baca temizliği

feyadriel
haksızlıklarım aldı başını gidiyor
sen kimsin ki ben neredeyim?
s*ktir ordan dokunma saçıma
ve çek götür yüzünü gözlerimden
adım seslerini süpür yerlerden
ve duvardan çek al kokunu
daha ne diye sarıyorsun kolunu
ve sakın bir daha açma o şarkıyı.
dans edeceğimiz evimiz kalmadı.

kitap okurken not almak

feyadriel
kitabın kenarlarına bilmediğim kelimeleri not aldığım, yeri gelir yazarla, karakterlerle ve kendimle konuştuğum, minik minik notlar bıraktığım olaydır. aylar belki de yıllar sonra kitabı elime aldığımda o anki ölümsüz bıraktığım benle karşılaşıp belki de yeni bir not bırakmak, kendimle sohbet halinde olmak hoşuma gitmektedir.

özel mesajların silinememesi

feyadriel
kişide belli sebeplerden dolayı özel olarak sıfatlandırılan ve silinmeyen mesajlardır.
arşivimde silmeye kıyamadığım mesajlarla dolu. bazı mesajlarsa silmeyip her baktığımda beni kendime getiren, doğru kararlar aldığımı gösteren mesajlardır. arada bir okumak iyi geliyor.

günlük tutmak

feyadriel
yazmayı öğrendiğim zaman kırtasiyeye gidip kendime bir günlük almıştım. adına da menekşe koymuştum. her gün menekşeme yazardım öyle oldu böyle oldu.
dokuz yıldır düzenli günlük tutuyorum. sayfalarım satır satır benle dolu. her duygum, hatıram, yaralarım, sevinçlerim kalemimden akmış sayfalarıma. kimi zaman bir şeyler çizmişim kimi zaman da cümlelerim yarıda kalmış, sayfam oluk oluk damla izleriyle dolu kalmış.
artık zihnim ve bedenim o kadar yorgun ki elime alıp da eğik yazımla yazamıyorum kendimi kendime. günler geçiyor ve ben yalnızca geçtiği için, geçebildiği için derin nefesler veriyorum.

yandere

feyadriel
yandere'ler aşkı uğruna düşmanlarını öldürür, kendini öldürür, sevgilisini bile öldürür. sevdikleri kişilere karşı takıntılı derecede ilgilidirler.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol