Yavaş yemek yiyen insan

kronikmuhalif
Bunun türevleri olarak yavaş konuşan, yavaş yürüyen ve yavaş düşünen insanları sayabiliriz. Hepsi cinayet sebebi, cinnet sebebidir. Yavaş olan her şeyden iliklerime kadar nefret ediyorum.
kaiser
yediği yemekten tat almayı amaçlayan insandır. çünkü hızlı yemek yemek, bir yalnızlık göstergesi olabiliyor. yalnızlığını fark etmemek için hızlı yediğimi fark ettiğimde anladım.
haricen hız candır.
benisendelirttin
hayatı hızlı yaşayan kişiler için asla bulaşılmaması gereken kişidir. vakit kaybettirir, işler aksar. bir de öyle mıymıy eder birkaç saat tahammül etmek bile çok zordur.
fakat hayatın yavaş olduğu yerler için paha biçilemez kişidir. (bkz:cittaslow )
quark matter
Aslında vücudu için faydalı olanı yapandır (tabi abartmamak koşuluyla) iyice çiğnenmiş besinler sindirim sisteminin yükünü hafifletir hazmı kolaylaştırır.
meyalmesrukeder
Normalde çok hızlı yemek yiyen ve hemen sofradan kalkan biriyim. Sadece sevdiğimle yemek yerken oyalanmayı, bir şeyler anlatmayı, o anın tadını uzunca çıkarmayı seviyorum. bu yüzden fark etmeden yemeğimi hep en geç bitiriyorum.
kenozist
Gördüm ki yavaş yiyenlere kanser manser denmiş. kapitalist ağzıyla konuşulmuş. Yavaş yavaş yiyoruz, vakit geçiriyoruz, anın tadını çıkarıyoruz biz. Siz hızlı yeyip geriye kalan süreçte neler yapıyorsunuz sayın tavşanlar? Oh be yemeği hızlı yedim, vaktimi yememiş oldum diye seviniyorsunuz değil mi? Sizi gidi çakallar, koşun koşun at kovalıyor arkanızdan.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol