Üstteki soruyu cevapla aşağıdakine soru sor

zivanedir ooo
Konu çok derin olmakla birlikte ilk insan adem üzerinden düşünürsek hep bir yaratıcının farkındaydık lakin olaya bilimsel olarak yaklaşırsak en başa maymundan geldiğimiz varsayarak yıllar içinde insanlar kainatı keşfettikçe bir yaratıcının yarattığını düşünmüştür buda deistliğe girer konu derin çözüm henüz bulunamamış Benim sorumInsan ne var neden varolduk ?
somewhereinblue
Yok. Gelecekte ulaşmak istediğim yere ulaşabilmek için yapacaklarım listem var. Bir gün uyandığında en büyük dileğin gerçekleşmiş olsa, bunu ilk nasıl fark ederdin?
oogghh
iyi amaçlar için kullanmazdım sanırım,içimde dizginlediğim az da olsa var olan kötülüğü serbest bırakırdım.
yazmak için kurşun kalem mi tükenmez kalem mi tercih edersin ?
oogghh
bir gün info turumuz vardı 100-150 kişi arası,neyse info verme olayını ben yapacaktım,yaptım güzelce verdim bitti,ama olay şu info verirken dinleyenlerin durmadan gülüyor olmalarıydı,sonrada öğrendim ki fermuarım açık kalmış :)
sütlü kahve mi ? sade kahve mi ?
oogghh
hoş.geriye baktığımda hoş bir hayat geçirmişim.diyelim sigarayı bıraktın ama yeni tanıştığın ve aşırı hoşlandığı kişi içiyor ve sana ikram ediyor,alır içer misin yoksa hayır der içmez misin ?
ricksanchez
gerçekten kararlı bir şekilde bıraktıysam, içmezdim. zaten tanıştığım birisi de bu konuda bana destek olacak birisi olur diye düşünüyorum.
soru:hayatın bir anlamı varsa ve insan bu anlamı arama arayışına yönelecekse, sizce başlangıç noktası olarak belirlemesi gereken yer neresidir?
aposteriori
Pandemi öncesinde aktif olarak spor yaptığım için en çok açık havada spor yapmayı özledim. Spor yapamadıkça temizlik yapmaya sardım. Atıştırmalık olarak ise kuruyemiş. Soru: Şu an istediğin bir yere gidebilecek olsaydın hangi gökyüzünün altında olurdun ve hangi şarkıyı dinlerdin?
ricksanchez
çok da şeyapmamak lazım swh .
soru:hayatta esas gaye mutlu olmak mı olmalıdır yoksa huzurlu olmak mı? aslında soruyu şöyle revize edeyim; bütün bu mutlu ve huzurlu hissetme durumu amaç mıdır yoksa sonuç mu? yani bu duygu durumları hayatı yaşarken farkına varmadığımız edinimler midir?
oogghh
ne zamana kadar bir ilişkiden uzak durabilirsin onu düşünmek lazım,herkes geçmişteki insan gibi olmaz daha kötü şekilde yıkımları olur onlarıda tatmak lazım :) yüzeysel bir şekilde başlayabilirsin bence,hem tanımış olursun.


how i met your mother dizisinde en gıcık karakter kim sence ?
meyalmesrukeder
ana karakterlerden biri içerisinden seçeceksem direkt ted mosby derim. adamın her şeyi batıyor, varlığını bir duygu sömürüsü olarak sürdürüyor benim nazarımda. her şeyi anlamlı yapmaya çalışması ancak bu kadar anlamsız olabilirdi. sürekli hayatının aşkını arıyor olması, önüne gelen her kadındaki ufacık detayla büyük hislere kapılıvermesi ve salaklaşması,,,,,, ayh kusucam şu an devam edemiycem. öğk. rezil herif.
benim sorum; bir şansın olsaydı eğer kendi adını ne koyardın?

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol